Як знайти дорогу в лісі?

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/ліс.JPG

Треба визначити, де ви знаходитесь, а потім - яким шляхом, в якому напрямку треба йти в потрібне місце. Різниця лише в тому, що в місті на ці питання вам допоможуть відповісти перехожі, а в лісі ви вирішуєте ці завдання самостійно.

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/f9e398788813.jpg

Якщо стежки немає, постарайтеся повернутися по своїх слідах. Будьте уважними, і ви зможете побачити прим'яту вами при ходьбі траву (легше побачити слід на траві, якщо лежить роса або пройшов дощ). При цьому йдіть поруч зі своїми слідами, а не по них.

Якщо ви не можете знайти свої сліди, припиніть рух.
Вам, можливо, допоможуть звуки машин на шосе або поїздів на залізниці. Ці звуки наростають у міру наближення машини або поїзда і потім слабшають. Корисно запам'ятати, що звуки від механізмів, що працюють на фермі або якомусь іншому підприємстві, як правило, рівні.

Однак майте на увазі, що в лісі визначити напрям поширення звуку досить складно, так як звук там неодноразово відбивається. Ось чому в лісі крики «Ау!» Мало допомагають. Набагато простіше визначити напрям поширення звуку в полі.

Можна оцінити приблизну відстань до джерела звуку, знаючи, що:

- Шум поїзда чутний приблизно за 10 км,


- Паровозний або пароплавний гудок, сирена - за 7-10 км,
- Постріл з рушниці - за 2-5 км,


- Автомобільний гудок - за 2-3 км,


- Гавкіт собаки, іржання коня - за 2-3 км,


- Шум вантажної машини - за 0,5-1,5 км

,
- Крик людини - за 1-1,5 км.


Ці відстані значно скорочуються, якщо місцевість горбиста і небо ясне.

Допоможуть вам визначити відстань і джерела світла. Так, вночі світло від багаття видно на відстані до 8 км, світло кишенькового ліхтарика - до 1,5 км.

Окремі будови видно в гарну погоду на відстані 5-7 км, стовпи лінії електропередачі - до 1 км, людина - на відстані до 0,5-0,7 км.

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/тінь.JPG

Якщо у вас немає компаса, спочатку треба визначити сторони світу. У сонячний полудень ваша тінь покаже напрямок на північ. Якщо ви стоїте лицем на північ, то праворуч від вас напрям на схід, ліворуч - на захід.

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/лишайники.jpg

Надійніше визначати сторони горизонту за наступними прикметами. Лишайники і мохи більш розвинені на північній стороні стовбурів дерев, пнів, каменів, будівель. Кора дерев темніша і грубіша з північного боку стовбура. Це добре видно на березі, сосні, модрині, осиці. Стовбури сосен покриваються вторинною, більш грубою корою раніше на північній стороні стовбура. Там же вона і вище піднімається по стовбуру. Особливо це помітно після дощу (кора набухає і чорніє). На смолистих деревах в жарку погоду більше виділення смоли відбувається з південної сторони.

При визначенні сторін горизонту за всіма цими прикметами потрібно себе проконтролювати за кількома ознаками, щоб зробити правильний висновок.

Кiлькiсть переглядiв: 557

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031