Щоб відпочинок не був затьмарений трагедією дотримуйтесь визначених правил поведінки на водних об’єктах. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/208fd9096316066a0b02cfc9b56243b8.gif

Варто пам’ятати загальні правила поведінки на воді:

- відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях;


- безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
- купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С;


- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;


- заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;


- не заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння;


- у воді варто знаходитись не більше 15 хвилин;


- не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;


- перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища;


- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Якщо у дихальні шляхи потрапила вода варто негайно зупинитися, енергійними рухами рук і ніг затриматися на поверхні води і підняти голову якнайвище, щосили відкашлятися щоб не захлинутися у воді. Плавець повинен дотримуватися правильного ритму дихання.

Потрапивши у швидку течію не треба боротися проти неї, необхідно не порушуючи дихання плисти за течією до берега.
Якщо плавець опинився у коловороті, не треба лякатися та втрачати самовпевненість. Необхідно набрати побільше кисню до легенів, зануритися у воду і зробити потужний ривок в сторону за течією, намагаючись потрапити на поверхню води.
Заплутавшись у водоростях, не слід робити різких рухів. Необхідно лягти на спину, прагнучи м’якими спокійними рухами виплисти в бік, з якого припливли.

Для спасіння потопаючої людині треба:

/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/рятувальник.JPG - швидко знайти човен або плавучі предмети (дошку серфінгу, автомобільну камеру, надувне коло);
- викликати “Швидку допомогу”;
- без плавзасобів підпливати до потопаючого вдвох - утрьох. Підпливши позаду, обхопити рукою навколо шиї й плисти з ним до берега. Якщо він тягне вас до дна, пірнути глибше, і тоді він відпустить вас. У цьому випадку потопаючого краще транспортувати, схопивши за волосся.

Відразу після того як ви витягли потерпілого з води на/Files/images/vihovn_godini/tijden_dorojno-transportnogo_travmatizm/180.jpg
берег (або у човен), починайте реанімаційні заходи. Відкрийте рот. Якщо там пісок, іл поверніть голову набік і очистіть ротову порожнину пальцем. Потім перегніть потерпілого через своє коліно так, щоб голова виявилася нижче рівня шлунка, і кілька разів надавіть зверху, щоб видалити воду з легенів. Після чого укладіть потерпілого на тверду поверхню й починайте робити штучне дихання та непрямий масаж серця. Продовжувати їх необхідно до приїзду “Швидкої допомоги”.

Хотілося б звернути увагу громадян на дотримання порядку і чистоти на місцях для купання та на прибережній зоні водойм взагалі. Вихованість, культура і дотримання правил поведінки на воді кожною людиною під час перебування на водних об’єктах забезпечить вам добрий відпочинок і гарний настрій.

Кiлькiсть переглядiв: 600

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031